Membri

Membri de onoare

Andrei Marga (președintele Consiliului Academic al Universității Babeș-Bolyai)
Bartolomeu Anania, mitropolit ortodox al Clujului, Albei, Crișanei și Mamamureșului
Jakubinyi György, arhiepiscop romano-catolic de Alba Iulia
Virgil Bercea, episcop greco-catolic de Oradea
Pap Géza, episcop al eparhiei reformate a Ardealului

Membri din Universitatea Babeș-Bolyai

Stelian Tofană (Facultatea de Teologie Ortodoxă) - director executiv
steliantofana@gmail.com

Leszai Lehel (Facultatea de Teologie Reformată) - director adjunct
csemete1@yahoo.com

Marius Furtună (Facultatea de Teologie Greco-Catolică) -director adjunct
gmfrt@yahoo.it

Molnár János (Facultatea de Teologie Reformată)
janos_molnar@yahoo.com

Korinna Zamfir (Facultatea de Teologie Romano-Catolică)
kori_zamfir@yahoo.com

Călin Daniel Pațulea (Facultatea de Teologie Greco-Catolică)
danielpatulea@yahoo.it

Ioan Chirilă (Facultatea de Teologie Ortodoxă)
ioanchirila62@gmail.com

Ladislau Gyémánt (Institutul de Studii Iudaice Moshe Carmilly)
gyemant@zortec.ro

Sorin Marțian (Facultatea de Teologie Greco-Catolică)
msorin13@yahoo.fr

Alți membri din România

Constantin Oancea (Facultatea de Teologie Ortodoxă Sibiu)
oancea@gmx.de

Hans Klein (Institutul Teologic Luteran Sibiu)
hhklein@online.asconet.ro

Vasile Mihoc (Facultatea de Teologie Ortodoxă Sibiu)
vmihoc@gmail.com

Zsolt Geréb (Institutul Teologic Protestant Cluj)
zsgereb@proteo.cj.edu.ro

Zoltán Oláh (Institutul Teologic Romano-Catolic Alba-Iulia)
ozoli@sis.uab.ro

Petre Semen (Facultatea de Teologie Ortodoxă Iași)
psemen@yahoo.com

Marius Cruceru (Universitatea Emanuel, Oradea)
marius.cruceru@rdslink.ro

Membri internaționali

Walter Dietrich (Christkatholische und Evangelische Theologische Fakultät Bern)
walter.dietrich@theol.unibe.ch

Erik Eynikel (Radboud University, Nijmegen)
e.eynikel@theo.ru.nl

Joachim Gnilka (em. prof., München)

Ulrich Luz (Christkatholische und Evangelische Theologische Fakultät Bern)
ulrich.luz@theol.unibe.ch

Joseph Verheyden (Katholieke Universiteit Leuven)
jos.verheyden@theo.kuleuven.ac.be

Peter Balla (Reformed Theology Budapest)
balla.peter@kre.hu

Dănuț Mănăstireanu, Director - Faith & Development Middle East & Eastern Europe World Vision International
danut_manastireanu@wvi.org

Secretar

Marczinkó Hilda
marczinkohilda@yahoo.com